Tıbbi Birimler

Kardiyoloji Bölümümüz: Kalp Sağlığı İçin Öncü Tedavi Seçenekleri

İstanbul Şafak Web ve Yayın Kurulu tarafından hazırlanmıştır.

12.04.2024

Kalp sağlığı, yaşam kalitemizi doğrudan etkileyen önemli bir konudur. Kalp hastalıkları, dünya genelinde ölüm nedenleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Ancak, erken teşhis ve doğru tedavi ile kalp sağlığına yönelik birçok sorunun önlenebilmesi mümkündür. Kardiyoloji bölümümüz, kalp hastalıklarının tanısı, tedavisi ve takibi konusunda uzman bir ekibe sahiptir. İleri teknolojileri kullanarak hastalarımıza en uygun tedavi seçeneklerini sunuyoruz.

Video Thumbnail

Kalp hastalıkları, genellikle yavaş bir şekilde ilerleyen ve belirtiler göstermeyen birçok farklı sorunun sonucu oluşur. Bu nedenle, düzenli kalp kontrolleri hayati önem taşır. Kardiyoloji bölümümüzde, hastalarımızın kalp sağlığını değerlendirmek için çeşitli testler yapmaktayız. Bu testler, kalp atış hızı, kan basıncı, elektrokardiyografi, efor testi, stres testi ve holter monitörlemeyi içerir. Bu testlerin sonuçları, kalp sağlığı konusunda değerli bilgiler sunar ve hastalarımıza en uygun tedavi planının belirlenmesinde yardımcı olur.

Video Thumbnail

Kardiyoloji bölümümüz, hastalarımıza birçok farklı tedavi seçeneği sunar. Bu tedaviler arasında ilaç tedavisi, kalp cerrahisi, anjiyoplasti ve kalp pili yer almaktadır. İlaç tedavisi, kalp hastalıklarının tedavisinde sıkça kullanılan bir yöntemdir. İlaç tedavisi, hastanın durumuna ve hastalığın türüne göre belirlenir. Kalp cerrahisi, kalp hastalıklarının tedavisinde sıkça uygulanan bir yöntemdir. Bu işlem, kalbin açık bir şekilde görülmesi için göğüs kafesinin açılması ile gerçekleştirilir. Anjiyoplasti, tıkalı koroner arterlerin açılması için uygulanan bir yöntemdir. Kalp pili ise kalp atışlarını düzenleyen bir cihazdır ve kalp yetmezliği olan hastalarda kullanılır.

Kardiyoloji bölümümüz, hastalarımızın sağlık durumunu takip etmek için düzenli kontroller yapmaktadır. Kontroller, hastanın durumuna ve hastalığın türüne göre belirlenir.

Video Thumbnail

Özel İstanbul Şafak Hastanesİ Olarak

Hizmetinizdeyiz

Uzman Doktorlar

Alanında uzman doktorlarımız, en son tedavi yöntemleri ve teknolojileri kullanarak hastalarımızın sağlığına öncelik vermektedir.

Hasta Memnuniyeti

Hasta memnuniyeti, her zaman önceliğimizdir ve deneyimli doktorlarımızın yanı sıra güler yüzlü personelimizle birlikte sizlere en iyi hizmeti sunmak için çalışıyoruz.

Toplumsal Sorumluluk

Hastanemiz, toplumsal sorumluluğunun bilincinde olarak, sağlık alanında topluma faydalı projelere öncülük ederken, çevre dostu uygulamalarıyla öne çıkmaktadır.

Son Teknoloji

Son teknoloji kullanarak donanım ve yazılım sistemlerimizi güncel tutarak, hastalarımızın sağlık hizmetlerine daha hızlı ve etkili bir şekilde erişmelerini sağlıyoruz.

Teknik Alt Yapı

Hastanemiz, güçlü bir teknik altyapıya sahip olup, en son teknolojileri kullanarak hasta kayıtlarını ve tıbbi verileri güvenli bir şekilde saklamakta ve bu verilere hızlı bir şekilde erişmektedir.

Anlaşmalı Kurumlar

ÖZEL SİGORTALAR - BANKA İŞLEYİŞLERİ VE HASTA KABULU İÇİN LÜTFEN ARAYINIZ. İRTİBAT TEL: 0212 614 56 56 hattan dahili 4028, 4566'yı arayabilirsiniz.

En Son Sağlık Yazılarımız

blog-post

Gebe Eğitim Programı

Gebelik, kadının yaşamında doğal bir süreç olmakla birlikte, fizyolojik, psikolojik ve sosyal değişimlere uyumu …

blog-post

Obezite Ameliyatı

Şişmanlık şikâyeti ile başvuran, çeşitli yöntemlerle kilosunun ideal kiloya indiremeyen bunun yanı sıra eklem ağrısı, …

Özel İstanbul Şafak Hastanesi

Sağlığınız için geç kalmadan iletişime geçin. <br> Sağlığınızı bekletmeyin.

Randevu Al