blog-post

Gebe Eğitim Programı

author image

Gebelik, kadının yaşamında doğal bir süreç olmakla birlikte, fizyolojik, psikolojik ve sosyal değişimlere uyumu gerektiren önemli bir dönemdir.

Doğum süreci kadının yaşamı boyunca az yaşayacağı mucizevi bir yolculuktur. Her kadının doğumunu güvenli koşullarda gerçekleştirmesini sağlayacak nitelikli sağlık hizmetlerinden yararlanabilmesi en doğal hakkıdır.

Anne ve bebeklerin, taşıdıkları riskler nedeniyle sağlık hizmetlerinden öncelikli ve özellikli hizmet almaları gerekmektedir. “Barselona Anne Hakları Bildirgesi ”ne göre, her kadının üreme sağlığı, gebelik, doğum ve yeni doğan bakımı konusunda yeterli eğitim ve bilgi alma hakkı vardır.

BARCELONA ANNE HAKLARI BİLDİRGESİ LİNKİ https://www.ttb.org.tr/sted/sted1201/anne.pdf

Kurumumuzda bir gebe okulu bulunmamaktadır. Fakat siz değerli gebelerimizin daha rahat bir gebelik süreci geçirebilmesi için bakanlığımızın yayınlamış olduğu eğitimlerle sizleri desteklemekteyiz.

Ayrıca gebelik süreci boyunca aklınıza takılan sorular olduğunda sayfanın en altında yer alan bilgi formunu doldurup bize iletebilir ya da 0212 417 00 00’ı arayıp bilgi alabilirsiniz.

Amacımız

  • Tüm gebelerin doğum öncesi, doğum ve doğum sonrası dönemle ilgili konularda bilgi sahibi olmalarını sağlamak
  • Anne adaylarını doğuma hazırlamak
  • Anne adaylarının doğum korkularını gidermek
  • Anne adaylarının bilinçli doğum yapmalarını sağlamak
  • Normal doğum eylemi, ağrı yönetimi ve yeni rollerini benimsemeleri konularında bilgi ve beceri kazandırmak
  • Doğum sonrası dönemde lohusalık süreci, yenidoğan süreci, bebek bakımı, anne sütü ve emzirme konularında bilgi ve beceri kazandırmak.

Gebe Okulu Bakanlık Eğitimleri

1. Gebe Okulunun Amacı ve Hedefi https://youtu.be/3UbgR6UEeYg2. Antenetal Takip ve Önemi https://youtu.be/kw_gMRKzdXE3. Gebelik Fizyolojisi Ve Evreleri https://youtu.be/bAtSLlKXjOg4. Gebelikte Fizyolojik Değişiklikler https://youtu.be/vZ-bwbT_PPs5. Gebelikte Tarama Testleri https://youtu.be/flPnxJT_jRI6. Hastaneye Başvurulması Gereken Acil Durum Belirtileri https://youtu.be/O5Rewkdd8G47. Gebelik Egzersizleri https://youtu.be/BkKTYBuSO3M8. Gebelikte Ve Lohusalıkta Beslenme https://youtu.be/5FSXbXyu1Ok9. Sorunlu Gebelerin Beslenmesi https://youtu.be/wxiUGiLJFg410. Hamilelikte Diabet Sorunları https://youtu.be/NOY2193Frzs11. Gebelik Psikolojisi https://youtu.be/A4t5Tu9ykO812. Lohusalık Psikolojisi https://youtu.be/XVnYY_jKCyE13. Gebelikte Risk Faktörleri https://youtu.be/fT77hV8R2QM14. Epidural Analjezi İle Doğum https://youtu.be/3tcHII0tbAM15. Yenidoğan Özellikleri ve Problemleri https://youtu.be/LCv8yTXsia816. Aile Planlaması https://youtu.be/S7gUGOfePPA17. Doğum Sonrası Egzersiz https://youtu.be/1nJazqOdEmk18. Gebelikte Kas İskelet Sistemi Değişiklikleri https://youtu.be/MRNDfj01h2k19. Doğumu Kolaylaştıracak Egzersizler https://youtu.be/yM_PoKnaGR820. Doğum Sonu Dönem https://youtu.be/cqrRln8RNDc21. Anne Sütü ve Emzirmenin Önemi ve Yararları https://youtu.be/4zIX9OUNAAs22. Perine Masajı https://youtu.be/ruHW6a31TNU23. Doğum Mekanizması ve Doğum Doğum Yöntemleri https://youtu.be/5yTb_d4du4o24. Alternatif Doğum Teknikleri https://youtu.be/Pk1wn-nQFTs25. Ikınma Teknikleri, Masaj ve Nefes Teknikleri https://youtu.be/2awelpKrFpY26. Doğum ağrısı ile ilaçsız baş etme yöntemleri https://youtu.be/7vIvyaduSYs27. Kegel Egzersizleri https://youtu.be/I5uJohxnqAsEn Son Sağlık Yazılarımız

blog-post

Obezite Ameliyatı

Şişmanlık şikâyeti ile başvuran, çeşitli yöntemlerle kilosunun ideal kiloya indiremeyen bunun yanı sıra eklem ağrısı, …

blog-post

LEEP Nedir?

LEEP Nedir? Rahim ağzı muayenesi ve taramalarında (Smear testi,servikal biopsi) rahim ağzı kanseri öncüsü hücre tanısı …

Özel İstanbul Şafak Hastanesi

Sağlığınız için geç kalmadan iletişime geçin. <br> Sağlığınızı bekletmeyin.

Randevu Al