Tıbbi Birimler

Beslenme ve Diyet

İstanbul Şafak Web ve Yayın Kurulu tarafından hazırlanmıştır.

12.04.2024

Beslenme ve Diyet bölümümüz, sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürmek için gerekli olan doğru beslenme alışkanlıklarının öğrenilmesi, beslenme bozuklukları ve hastalıkların önlenmesi veya tedavisi için bireysel diyet planları hazırlama konusunda uzmanlaşmış bir birimdir.

Video Thumbnail

Bölümümüzde yer alan beslenme uzmanları, hastalarımızın sağlıklı beslenme alışkanlıkları kazanmalarına yardımcı olur. Kişinin yaşı, cinsiyeti, sağlık durumu, kilosu ve diğer faktörler göz önünde bulundurularak, bireysel ihtiyaçlara göre diyet programları hazırlanır. Böylece hastalarımız, dengeli ve sağlıklı bir şekilde kilo verme, kilo alma veya kilosunu koruma gibi hedeflerine ulaşabilirler

Ayrıca, Beslenme ve Diyet bölümümüzde, obezite, diyabet, hipertansiyon, kalp ve damar hastalıkları gibi birçok hastalıkla ilgili diyet programları hazırlanır. Böylece hastalarımız, bu hastalıkların ilerlemesini durdurabilir veya kontrol altına alabilirler.

Video Thumbnail

Bölümümüzdeki diyetisyenlerimiz, besin değerleri, besinlerin sindirimi ve emilimi, vitaminler ve mineraller hakkında derin bir bilgi birikimine sahiptir. Bu bilgi birikimleri sayesinde hastalarımızın doğru beslenmelerine yardımcı olurlar.

Hastanemizdeki Beslenme ve Diyet bölümü, hastalarımızın sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürmeleri ve hastalıkları kontrol altına almaları için en iyi beslenme alışkanlıklarını öğrenmeleri konusunda rehberlik etmektedir. Bölümümüzdeki diyetisyenlerimiz, hastalarımızın bireysel ihtiyaçlarını dikkate alarak, onların sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürmelerine yardımcı olur.

Video Thumbnail

Özel İstanbul Şafak Hastanesİ Olarak

Hizmetinizdeyiz

Uzman Doktorlar

Alanında uzman doktorlarımız, en son tedavi yöntemleri ve teknolojileri kullanarak hastalarımızın sağlığına öncelik vermektedir.

Hasta Memnuniyeti

Hasta memnuniyeti, her zaman önceliğimizdir ve deneyimli doktorlarımızın yanı sıra güler yüzlü personelimizle birlikte sizlere en iyi hizmeti sunmak için çalışıyoruz.

Toplumsal Sorumluluk

Hastanemiz, toplumsal sorumluluğunun bilincinde olarak, sağlık alanında topluma faydalı projelere öncülük ederken, çevre dostu uygulamalarıyla öne çıkmaktadır.

Son Teknoloji

Son teknoloji kullanarak donanım ve yazılım sistemlerimizi güncel tutarak, hastalarımızın sağlık hizmetlerine daha hızlı ve etkili bir şekilde erişmelerini sağlıyoruz.

Teknik Alt Yapı

Hastanemiz, güçlü bir teknik altyapıya sahip olup, en son teknolojileri kullanarak hasta kayıtlarını ve tıbbi verileri güvenli bir şekilde saklamakta ve bu verilere hızlı bir şekilde erişmektedir.

Anlaşmalı Kurumlar

ÖZEL SİGORTALAR - BANKA İŞLEYİŞLERİ VE HASTA KABULU İÇİN LÜTFEN ARAYINIZ. İRTİBAT TEL: 0212 614 56 56 hattan dahili 4028, 4566'yı arayabilirsiniz.

En Son Sağlık Yazılarımız

blog-post

Gebe Eğitim Programı

Gebelik, kadının yaşamında doğal bir süreç olmakla birlikte, fizyolojik, psikolojik ve sosyal değişimlere uyumu …

blog-post

Obezite Ameliyatı

Şişmanlık şikâyeti ile başvuran, çeşitli yöntemlerle kilosunun ideal kiloya indiremeyen bunun yanı sıra eklem ağrısı, …

Özel İstanbul Şafak Hastanesi

Sağlığınız için geç kalmadan iletişime geçin. <br> Sağlığınızı bekletmeyin.

Randevu Al