Sıkça Sorulan Sorular

Hangi branş ve hekimler için İstanbul Şafak online muayene hizmeti alabiliyorum?

Tüm branşlarımızda randevusu uygun olan hekimlerimiz için hizmet sağlayabiliyoruz. Detaylı bilgiyi çağrı merkezimizden alabilirsiniz.

İstanbul Şafak online muayene hizmeti için nasıl randevu alabilirim?

İhtiyacınız olan sağlık hizmeti için (0212) 614 56 56 no’lu telefon numaramızı arayarak randevu alabilirsiniz.

Hizmet kapsamı dışında kalan durumlar nelerdir?

Ani gelişen hastalık, kaza, yaralanma, beyin ve omurilik yaralanmaları, travmalar, bilinç kaybı, ciddi yanıklar, göğüs ağrısı, kusma ve benzeri durumlarda olayın meydana gelmesini takip eden ilk 24 saat içinde tıbbi müdahale gerektiren acil durumlara ilişkin şikâyetler bu hizmet kapsamı dışındadır. Eğer bu tarz belirtileriniz varsa vakit kaybetmeden ilgili Acil Sağlık Hizmeti Birimlerine başvurmanızı öneririz.

Görüşme hangi uygulama üzerinden yapılacak ve nasıl başlatılacak?

Randevu alırken paylaştığınız ve/veya sistemlerimizde bulunan cep telefon numaranızdan, telefonunuzdaki Whatsapp uygulaması veya facetime üzerinden, randevu saatinizde sizi arayarak görüntülü görüşme hizmetini başlatacağız.

Ödeme nasıl alınmaktadır?

Cep telefonunuza veya e-mail adresinize gönderilecek İstanbul Şafak ödeme sayfasının linkine tıklayarak Kredi Kartı bilgilerinizi güvenli ödeme altyapısını kullanarak ve kart bilgilerinizi telefon ile paylaşmadan girebilir ayrıca havale ve EFT ile de ödemeyi yapabilirsiniz.

Ödeme işleminiz sırasında aynı sayfada bulunan Mesafeli Satış Hizmet Sözleşmemiz ve Aydınlatılmış Onam Belgemizi onaylayarak işleminizi tamamlayabilirsiniz.

İstanbul Şafak online muayene hizmetinin kontrol muayene hakkı var mıdır?

Doktorumuz ile gerçekleştireceğiniz görüntülü görüşme hizmeti için ücretsiz Görüntülü Kontrol Görüşmesi hakkınız bulunmamaktadır.

Standart (hastanede gerçekleşen) muayeneniz sonrası kontrol muayene veya sonuç görüşmelerinizi görüntülü görüşme hizmeti olarak alabiliyor musunuz?

Hastanelerimizde yapılan fiziksel muayeneniz sonrası sonuçlarınızın değerlendirilmesi amacıyla ve kontrol süreniz içerisinde doktorunuzun da uygunluğunu bildirmesi durumunda bu hizmeti görüntülü görüşme ile ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

İstanbul Şafak online muayene hizmetinde özel sağlık sigortası veya diğer kurum anlaşmaları geçerli midir?

Özel sağlık sigortaları, banka sandıkları ve diğer kurum anlaşmaları tarafından İstanbul Şafak online muayene hizmeti karşılanmamaktadır.

Görüşme ve bağlantı için gereksinimler neler?

Android, IOS veya Windows işletim sistemine sahip ön kamerası olan herhangi bir akıllı telefon, görüntülü görüşme uygulaması olarak Whatsapp ve kaliteli bir görüşme için yüksek hızlı internet bağlantınız olmalıdır.

Randevu saatinizden 15 dk öncesinde geçmiş tahlil sonuçlarınız ile birlikte uygun bir yerde görüşme hizmeti için hazır bulunmanızı rica ederiz.

Görüşme süresi ne kadar?

Görüşmelerimiz 10 dk ile sınırlıdır. Bu süre ancak doktorunuzun inisiyatifi ile uzatılabilir.

Randevu saati öncesinde ilgili danışman arkadaşlarımız sizi arayıp görüşme öncesi notlarınızı alabilir. Bu görüşme sırasında varsa paylaşmak istediğiniz raporlarınızı size ulaşılan telefon numarasına gönderebilirsiniz.

Görüntülü görüşme için sizi aradığımız telefon numarasını sonrasında hekimle tekrar görüşme yapmak için kullanabilir miyim?

İlgili numara sadece size verilen randevu saatinde ve hekiminizin yapacağı dış aramalar amacıyla kullanılabilir. Sormak veya danışmak istediğiniz her türlü konu için (0212) 614 56 56 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.

Randevu/görüşme saatinde hazır olmazsam ne olur?

Size verilen randevu saatinizde hekiminiz tarafından arandığınızda telefonunuzu cevaplayamaz ve ilgili saat aralığında hazır bulunmazsanız hizmet kullanım hakkınızdan vazgeçmiş sayılırsınız. Bu durumda ücret iadesi yapılmaz.

Ücret iadesi hangi durumlarda yapılabilir?

Ödenen hizmet bedeli randevu saatinden 2 saat öncesine kadar herhangi bir bedel yansıtılmadan iptal edilebilir. Bunun için ödeme sitesinde bulunan cayma formunun doldurulması ve İstanbul Şafak iletişim mail adresine ([email protected]) gönderilmesi gerekmektedir.

Ancak randevu saatine 2 saatten daha az sürede iptal edilen hizmetler için %30 hizmet sunum bedeli tahsil edildikten sonra kalan tutar iadesi yapılır. İade talebi için cayma formunun doldurulması gerekir.

Detaylı bilgi ve randevu için lütfen form doldurunuz.

(0212) 614 56 56 no’lu telefon numarasından bizi arayabilirsiniz.