Ellerimiz hayatımızı idame ettirmede, günlük rutin işlerimizi yapmamızı

sağlayan ve üretkenliğimize en büyük katkısı olan vazgeçilmez

organımızdır. 

Ne yazık ki bu kadar önemli olan organımız hayatımızın herhangi bir döneminde yaralanabilmekte ya da bazı hastalıkların seyri sırasında zarar görmektedir.

El ve mikro cerrahi, parmak ucundan başlayıp omuza kadar uzanan üst ekstremitemizin her türlü hastaklıkları ve özellikle iş ve meslek kazaları sonrası ortaya çıkan yaralanmalarda vücut bütünlüğünü korumayı kendine amaç edinen ve çok az merkezde bulunan bir bilim dalıdır.

Sanayi sektöründe her yıl binlerce kaza olmakta ve bu kazalar neticesinde insanlar doğru yerde tedavi edilmediklerinden kalıcı sakatlıklar ve iş gücü kayıpları oluşmaktadır.

Üreten Türkiye`nin en büyük problemlerinden olan iş yeri kazaları , yaralanmalar ve bunların hukuksal ve sosyal problemleriyle ilgili sizlere yardımcı olabilmek amacıyla hastanemizde iş yeri kaza danışmanlığı birimi oluşturulmuş olup, bu birimin amacı, oluşan yaralanmalarda en hızlı ve doğru sağlık hizmetini sizlere sunabilmek ve iş güç kayıplarının önüne geçebilmektir

İstanbul ve Türkiye ölçeğinde hizmet veren 500 evler Şafak hastanesi yılda 2500 3000 el ve mikro cerrahi ameliyatının yapıldığı ve hizmet kalitesini en üst düzeylere taşıyabilmiş bir kuruluştur.

El ve mikro cerrahi ekibimiz 2 öğretim görevlisi ve 5 uzman doktordan oluşan , yaklaşık 20 yıldır spesifik olarak bu alanda hizmet veren Türkiye’ nin en güçlü kadrolarından olup 7 gün -24 saat kesintisiz hizmet vermektedir.

İş kazalarında tedavinin başarısı açısından hastaneye ve doğru tedaviye zamanında ulaşmak kadar zarar gören parçanın uygun şartlarda el ve mikro cerrahi merkezine getirilmesi de önemlidir. Lütfen uyarılarımızı dikkate alınız.

Sağlıklı günler dileğimizle.

 

Branş Doktorlarımız

E-Hizmetler